Skensvedvej 36 i Brønshøj er solgt for 6.495.000 - se køberen og 5 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Brønshøj og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Brønshøj følger boligmarkedet i og omkring Brønshøj. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Skensvedvej 36 solgt for 6.495.000 kr.

Boligen overtages af Maiken Bébe Ambæk Laursen og Oliver Jul Zacho den 13. april. Køberen har betalt 6.495.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 90.208 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.000.000 og boligen er derfor handlet til 225% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 72 kvm. og er opført i 1955. Grunden er på 501 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Brønshøj

Frederikssundsvej 267A, 3. tv solgt for 5.650.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 16. april. Køberen har betalt 5.650.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 58.247 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.750.000 og boligen er derfor handlet til 223% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 3 værelser på i alt 97 kvm. og er opført i 2007. Grunden er på 4.032 kvm.

Boligen er solgt af LokalBolig Brønshøj/Vanløse

Højenhald 9, st. solgt for 3.995.000 kr.

Boligen overtages af Anders Vind Kronborg og Karoline Dyrvig Egelund den 07. maj. Køberen har betalt 3.995.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 55.486 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 420.000 og boligen er derfor handlet til 851% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 3 værelser på i alt 72 kvm. og er opført i 1933. Grunden er på 3.564 kvm.

Boligen er solgt af &Living, Kongens Lyngby

Åfløjen 12, 1. th solgt for 3.650.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 01. april. Køberen har betalt 3.650.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 41.954 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 232% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 4 værelser på i alt 87 kvm. og er opført i 1958.

Boligen er solgt af Nomad Homes

Frederikssundsvej 191A, 2. th solgt for 3.055.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 14. april. Køberen har betalt 3.055.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 50.917 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 870.000 og boligen er derfor handlet til 251% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 2 værelser på i alt 60 kvm. og er opført i 1935. Grunden er på 4.878 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech/Arne Madsen, Brønshøj

Elmelundevej 22, 2. tv solgt for 2.750.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 10. april. Køberen har betalt 2.750.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 63.953 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 640.000 og boligen er derfor handlet til 330% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 2 værelser på i alt 43 kvm. og er opført i 1933. Grunden er på 933 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Brønshøj

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk